Nietrzymanie moczu po porodzie

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Korek analny z wibracjami

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia dają wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada następnie jak przeważnie powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *