Opony rowerowe 26 duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego typu samochodów znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go właściwie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

dętka do roweru duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego należałoby spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dokumentnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *